
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 1.225 V |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Cathode Current | 65 µA |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| Shunt Current | 60 μA to 12 mA |
Stock: 1064
Distributors
pcbx
Unit Price$1.01394
Ext.Price$1.01394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.01394 | $1.01394 |
| 10 | $0.73866 | $7.38660 |
| 25 | $0.66941 | $16.73525 |
| 50 | $0.63113 | $31.55650 |
| 100 | $0.59503 | $59.50300 |
| 300 | $0.56567 | $169.70100 |
| 500 | $0.53775 | $268.87500 |
| 1000 | $0.51980 | $519.80000 |
| 3000 | $0.50099 | $1502.97000 |
| 5000 | $0.47790 | $2389.50000 |
